W poprzednim tygodniu mieliśmy okazję pojawić się na technologicznej imprezie zorganizowanej z okazji 20-lecia obecności laptopów MSI na rynku. Fani wysokowydajnych notebooków, a zwłaszcza maszyn gamingowych, mogli wybrać się w sentymentalną podróż w przeszłość, przetestować najnowsze rozwiązania marki MSI i na własne oczy przekonać się, jaką „branżową” przyszłość przewiduje Micro-Star International.
W dniach 13-14 czerwca, w niezwykle klimatycznych murach wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, odbyło się specjalne rocznicowe wydarzenie MSI – 20 lat laptopów MSI. Dla fanów technologii była to świetna okazja do przypomnienia sobie, a nierzadko także zapoznania się z historią laptopów MSI obecnych na rynku od dwóch dekad.
Oczywiście, nie zabrakło także okazji do rzucenia okiem na aktualne portfolio maszyn ze smokiem w logo – i to zarówno urządzeń zaprojektowanych dla graczy, jak i wysokowydajnych notebooków dla użytkowników profesjonalnych. Warto pamiętać, że aktualna oferta laptopów MSI to nie tylko rozwiązania dla miłośników gamingu, ale także szeroki wybór laptopów o wyposażeniu i osiągach potrzebnych do tak ambitnych zadań, jak realizacja dużych projektów graficznych, montaż materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości oraz projektowanie 3D.
Echa przeszłości
Nie da się jednak ukryć, że najwięcej emocji wśród zaproszonych gości, a już szczególnie tych „metrykalnie wyeksponowanych” do poziomu 40+ (do których już też się zaliczam), wzbudzała wizyta w sektorze prezentującym historię notebooków MSI – zwłaszcza że organizatorzy nie ograniczyli się do przygotowania okolicznościowej prezentacji, lecz przywieźli ze sobą sporą delegację laptopów sprzed lat.
MSI M510C – rok 2004
MSI M510C to pierwszy notebook wyprodukowany przez Micro-Star International (MSI). Był to jeden z ciekawszych modeli tamtego okresu, skierowany do użytkowników potrzebujących mobilnego komputera do codziennych zadań biurowych i multimedialnych. Wyposażono go w procesor Intel Pentium M o taktowaniu 1.5 GHz, 256 MB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 2 GB) oraz w dysk twardy o pojemności do 120 GB.
Za generowanie grafiki odpowiadał Radeon 9600 lub 9700 wyposażony w 64 MB własnej pamięci. Efekty jego pracy prezentował 15-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1024×768 pikseli lub 1400×1050 pikseli, co 20 lat temu przekładało się na ponadprzeciętną jakość obrazu. Notebook korzystał z systemu Windows XP Home Edition i był wyposażony w baterię litowo-jonową, która zapewniała około 3 godziny pracy. Wśród dostępnych gniazd warto wymienić 3 porty USB 2.0, VGA, RJ-45 (Ethernet), RJ-11 (modem), wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe oraz czytnik kart PCMCIA. Opcjonalnie dostępne było także Wi-Fi 802.11b/g.
Notebook posiadał napęd optyczny DVD/CD-RW, wbudowane głośniki stereo i mikrofon, co czyniło go wszechstronnym urządzeniem multimedialnym. MSI M510C charakteryzował się prostym, ale funkcjonalnym designem, a jego obudowa wykonana z plastiku ważyła ok. 2.9 kg. Był to sensowny wybór dla użytkowników domowych i biznesowych, potrzebujących uniwersalnego komputera przenośnego do najróżniejszych zastosowań.
MSI GX600 – rok 2007
MSI GX600 to laptop zaprojektowany z myślą o entuzjastach gier oraz użytkownikach potrzebujących wydajnego sprzętu do bardziej zaawansowanych zadań multimedialnych. Wyposażony w procesor Intel Core 2 Duo T7500 o taktowaniu 2.2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 4 GB), MSI GX600 oferował wydajność, która w tamtych czasach zadowalała nawet wymagających graczy. Dysk twardy o pojemności do 250 GB zapewniał wystarczającą przestrzeń na gry, filmy i inne dane. Notebook posiadał 15.4-calowy wyświetlacz TFT LCD o imponującej rozdzielczości 1680×1050 pikseli, gwarantującej wysoką szczegółowość obrazu.
MSI GX600 szczególnie wyróżniał się w kwestii układu graficznego – NVIDIA GeForce 8600M GT z 512 MB własnej pamięci umożliwiała płynne działanie wielu gier oraz obsługę zaawansowanych aplikacji graficznych. System operacyjny Windows Vista Home Premium może nie zapisał się zbyt dobrze w pamięci użytkowników, ale po wielu, wielu, oj wielu patchach przeniósł możliwości komputerów osobistych na wyższy poziom. Wciąż jednak jesteśmy w czasach, w których bateria litowo-jonowa pozwalała na około 2-3 godziny pracy w trybie standardowym. Notebook posiadał liczne złącza, w tym 4 porty USB 2.0, HDMI, VGA, RJ-45 (Ethernet), wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe, a także czytnik kart pamięci.
MSI GX600 oferował również zaawansowane opcje łączności, w tym Wi-Fi 802.11a/b/g/n oraz Bluetooth. Wbudowany napęd optyczny DVD Super Multi, głośniki stereo oraz mikrofon czyniły go wszechstronnym urządzeniem multimedialnym. Charakterystyczną cechą tego modelu była funkcja “Turbo Button”, która pozwalała na podniesienie taktowania procesora, co dodatkowo zwiększało wydajność systemu.
Design MSI GX600 był nowoczesny i agresywny, z akcentami w kolorze czerwonym, co podkreślało jego gamingowy charakter. Obudowa wykonana z wysokiej jakości plastiku z metalicznymi wstawkami sprawiała, że notebook wyglądał bardzo nieszablonowo. Co ciekawe, choć był to jeden z pierwszych notebooków dla graczy, to nie był to sprzęt straszący wagą – 2,7 kg to całkiem przyzwoita wartość.
MSI GX700 – rok 2007
MSI GX700 to kolejny notebook stworzony specjalnie dla entuzjastów gier komputerowych i użytkowników potrzebujących wysokiej wydajności do zaawansowanych zadań multimedialnych – nietrudno się domyślić, że jest to większy kuzyn modelu GX600. Konfiguracja uwzględniająca procesor Intel Core 2 Duo T7500 o taktowaniu 2.2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 4 GB) sprawiała, że MSI GX700 oferował znakomitą wydajność i był marzeniem niejednego gracza z tamtych czasów.
Notebook posiadał 17-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli lub nawet 1920 x 1200 pikseli, co gwarantowało doskonałą jakość obrazu i sprawiało, że gry oraz multimedia prezentowały się imponująco. Kluczowym elementem MSI GX700 była karta graficzna NVIDIA GeForce 8600M GT z 512 MB własnej pamięci, której osiągi mogły sprostać wymaganiom wielu gier i zaawansowanych aplikacji graficznych.
MSI GX700 to kolejny notebook wyposażony we funkcję “Turbo Button”, umożliwiającą podniesienie taktowania procesora, co dodatkowo zwiększało wydajność komputera podczas zabawy z grami lub przy pracy z aplikacjami o sporych wymaganiach sprzętowych. Design MSI GX700 dziś może trącić kiczem, ale lata temu uchodził za nowoczesny i agresywny, a akcenty w kolorze czerwonym podkreślały jego gamingowy charakter. Obudowa była wykonana z wysokiej jakości plastiku, który zapewniał konstrukcji niezłą solidność, a waga wynosząca około 3.2 kg była standardowa, jak na notebooka gamingowego tej wielkości.
MSI GX700 był jednym z wiodących modeli w swojej klasie w 2007 roku, oferując znakomitą wydajność, bogate wyposażenie i atrakcyjny design, co czyniło go idealnym wyborem dla graczy oraz wymagających użytkowników multimedialnych.
MSI S262 YA Edition – rok 2007
MSI S262 YA Edition był laptopem o bardzo kompaktowym formacie, wyróżniającym się odważną kolorystyką. Nic więc dziwnego, że najchętniej sięgali po niego młodsi użytkownicy, potrzebujący poręcznego i nieco ekstrawaganckiego komputera do codziennych zadań. Wyposażony w procesor Intel Core Duo lub Core 2 Duo oraz 512 MB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 2 GB), MSI S262 YA Edition oferował przeciętną wydajność wystarczającą do podstawowych zastosowań, takich jak przeglądanie Internetu, praca z dokumentami, czy odtwarzanie multimediów.
Notebook wyposażono w 12.1-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1280×800 pikseli, co przy tym formacie urządzenia zapewniało całkiem przyzwoitą jakość obrazu. Grafika Intel GMA 950 dostawała zadyszki przy byle okazji, więc jej możliwości wystarczały do bardzo podstawowych zadań – obsługa aplikacji graficznych i gier była zdecydowanie poza jej zasięgiem.
MSI S262 YA Edition działał na systemie operacyjnym Windows Vista Home Premium. Bateria litowo-jonowa zapewniała do 4 godzin pracy, co zwiększało użyteczność netbooka w rękach osób często podróżujących. Komputer był wyposażony w zróżnicowany wybór portów, w tym 3 porty USB 2.0, VGA, RJ-45 (Ethernet), a nawet PCMCIA i czytnik kart pamięci.
Na pewno zaskoczeniem w sprzęcie tej wielkości może być obecność napędu optycznego DVD Super Multi. Waga urządzenia wynosiła zaledwie 1.8 kg, co w połączeniu ze smukłą (jak na owe czasy) linią obudowy i kompaktowym formatem ekranu, czyniło MSI S262 sprzętem o ponadprzeciętnej mobilności.
MSI Wind U100 – rok 2008
MSI Wind U100 to przedstawiciel dawno już zapomnianych netbooków, w swoim czasie cieszących się olbrzymim zainteresowaniem, gdyż sensowne urządzenie tego typu można było nabyć za kwotę poniżej 1000 złotych. Model U100 zyskał popularność dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, lekkości i bardzo przystępnej cenie. Wyposażony w niesławny jednordzeniowy procesor Intel Atom N270 o taktowaniu 1.6 GHz oraz fabrycznie w 1 GB pamięci RAM, MSI Wind U100 zamulał się przy byle okazji i jedną z pierwszych inwestycji, na jaką decydowali się jego posiadacze, było dołożenie drugiego gigabajta pamięci RAM. Ten zabieg sprawiał, że system przestawał zapychać się co moment i netbook zaczynał radzić sobie z podstawowymi zadaniami.
Netbook posiadał 10-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, więc nie wyróżniał się także pod tym względem, ale z racji zastosowania zintegrowanej z Atomkiem grafiki Intel GMA 950, której osiągi były wręcz rachityczne, może to i lepiej, że nie obciążano jej koniecznością obsługiwania większej liczby pikseli.
MSI Wind U100 działał na systemie operacyjnym Windows XP Home Edition, który oferował stabilne i znane środowisko pracy. Bateria litowo-jonowa pozwalała na około 3-6 godzin pracy, w zależności od intensywności użytkowania, co czyniło go odpowiednim wyborem dla osób często podróżujących. Netbook był wyposażony w różnorodne złącza, w tym 3 porty USB 2.0, VGA, RJ-45 (Ethernet), wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe, a także czytnik kart pamięci 4 w 1. Wbudowane głośniki stereo oraz mikrofon, a także zintegrowana kamera internetowa o rozdzielczości 1.3 MP, zwiększały mobilną użyteczność tego modelu. Tym bardziej, że komputer ważył zaledwie 1 kg, więc mógł towarzyszyć swojemu właścicielowi praktycznie wszędzie.
MSI GT80 – rok 2014
MSI GT80 bezdyskusyjnie wyróżniał się na rynku gamingowych laptopów i nawet 10 lat później wciąż może wzbudzać wiele emocji. Spora w tym zasługa unikalnej konstrukcji notebooka – był to pierwszy na świecie notebook wyposażony w mechaniczną klawiaturę, co znacząco podnosiło komfort i precyzję gry. Wyposażony w wysokowydajny procesor Intel Core i7-4980HQ oraz w aż 32 GB pamięci RAM DDR3L, MSI GT80 oferował niezwykłą wydajność, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających graczy i profesjonalistów.
Notebook posiadał wyświetlacz IPS w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) o imponującej przekątnej 18,4 cala. O osiągi pozwalające na płynną rozgrywkę przy maksymalnych ustawieniach graficznych i z zachowaniem natywnej rozdzielczości matrycy dbały dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 980M spięte w SLI, co było wyjątkowo rzadkim rozwiązaniem w notebookach.
Notebook był wyposażony w różnorodne złącza, w tym 5 portów USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort, RJ-45 (Ethernet), wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe, a także czytnik kart pamięci. Na wyposażeniu nie zabrakło napędu Blu-ray oraz genialnego systemu audio marki Dynaudio, który dzięki wbudowanemu subwooferowi zapewniał niespotykaną wcześniej jakość dźwięku – w dodatku dopieszczonego niezłym basem.
Jednak najbardziej widocznym wyróżnikiem na wyposażeniu MSI GT80 była wspomniana mechaniczna klawiatura od Steelseries, wyposażona w niezwykle trwałe i precyzyjne przełączniki Cherry MX Brown. Dodatkowo notebook posiadał podświetlenie klawiatury, co było szczególnie przydatne podczas nocnych sesji gamingowych. Obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów, w tym szczotkowanego aluminium, sprawiała, że notebook wyglądał solidnie i atrakcyjnie, aczkolwiek jego waga wynosząca około 4,5 kg mogła już ostudzić entuzjazm niejednego miłośnika notebooków gamingowych – zwłaszcza, że wypada jeszcze uwzględnić obecność zasilacza 330 W o formacie solidnej cegły dodającego kolejne 1,5 kg do zestawu.
MSI VR One BackPack PC – rok 2016
MSI VR One BackPack PC był innowacyjnym urządzeniem zaprojektowanym z myślą o entuzjastach wirtualnej rzeczywistości (VR). Ten przenośny komputer PC w formie plecaka pozwalał na swobodne korzystanie z zaawansowanych aplikacji VR bez ograniczeń związanych z kablami.
Konfiguracja MSI VR One BackPack PC oparta była o procesor Intel Core i7-6820HK, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070 z 8 GB własnej pamięci GDDR5 oraz do 64 GB pamięci RAM. Taka specyfikacja zapewniała znakomitą wydajność, niezbędną do płynnej obsługi zaawansowanych aplikacji VR. Komputer posiadał także dysk SSD M.2, co gwarantowało szybki start systemu oraz wszelkich zainstalowanych na nim aplikacji. Urządzenie korzystało przy tym z systemu Windows 10, oferującego nowoczesne i stabilne środowisko pracy.
Jednak najważniejszym aspektem MSI VR One BackPack PC była jego mobilność. Urządzenie ważyło około 3.6 kg i miało formę plecaka wyposażonego w ergonomiczne paski, które zapewniały wysoki komfort noszenia. W zestawie znajdowały się dwie wymienne baterie pozwalające na około 1.5 godziny ciągłego użytkowania.
Design MSI VR One BackPack PC był nowoczesny i futurystyczny, z elementami podkreślającymi jego przeznaczenie do wirtualnej rzeczywistości, aczkolwiek część użytkowników ochrzciła ten model mianem „Głowy Megatrona” – i faktycznie, w geometrycznych zdobieniach plecaka można dopatrzyć się oblicza złowrogiego przywódcy Deceptikonów. Co najważniejsze – obudowa wykonana była z wysokiej jakości materiałów i dobrze chroniła wrażliwe podzespoły.
MSI GT83VR Titan SLI – rok 2016
MSI GT83VR to kolejny uber-notebook gamingowy o groteskowych wręcz gabarytach. Ale dzięki swej wielkości, model ten wyróżniał się zarówno pod względem konfiguracji, jak i wyposażenia, więc mógł sprostać wymaganiom nawet najbardziej rozbestwionych entuzjastów gier oraz użytkowników profesjonalnych, potrzebujących najwyższej wydajności w przenaszalnej formie – trudno tu bowiem mówić o mobilności.
MSI GT83VR wyposażony był w procesor Intel Core i7-6920HQ, do 64 GB pamięci RAM DDR4 oraz miał miejsce dla aż trzech dysków – dwóch nośników SSD M.2 oraz jednego dysku 2,5-calowego. Oczywiście, dyski SSD można było spiąć w RAID 0, co dodatkowo zwiększało atrakcyjność tego modelu wśród użytkowników profesjonalnych. Z kolei entuzjastów gier cieszyła obecność dwóch kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 1080, każda z 8 GB własnej pamięci GDDR5X, spiętych w SLI. Takie rozwiązanie zapewniało niezrównaną wydajność graficzną, umożliwiającą płynne działanie wszystkich ówczesnych gier w najwyższych ustawieniach graficznych oraz obsługę wirtualnej rzeczywistości (VR).
MSI GT83VR to kolejna maszyna doposażona w jedyną w swoim rodzaju mechaniczną klawiaturę marki SteelSeries, korzystającą z przełączników Cherry MX Brown o niezwykłej precyzji i trwałości. A o nieprzeciętne możliwości multimedialne dbały wbudowane głośniki Dynaudio z subwooferem oraz wysokiej klasy matryca IPS o gargantuicznej przekątnej 18,4 cala.
Jednak ta technologiczna rozpusta musiała swoje ważyć – i ważyła. Sam notebook dokładał do bagażu nieskromne 5,5 kg, w dodatku nie mieścił się w pierwszym lepszym plecaku, gdyż miał przekątną 18,4 cala, a obudowa w najgrubszym miejscu miała niemal 7 cm wysokości. A do zasilania tej „kruszyny” niezbędne były dwa(!) zasilacze o mocy 330 W, czyli kolejne 3 kg w plecaku.
Aktualne portfolio
Na wydarzeniu tego formatu nie mogło zabraknąć najnowszych notebooków z oferty tajwańskiego producenta. W strategicznie rozmieszczonych sektorach zaproszeni goście mogli podziwiać rozwiązania skierowane dla graczy, wysokowydajne notebooki dla branży kreatywnej oraz zaprojektowane dla sektora korporacyjnego luksusowe ultrabooki.
MSI Stealth 18 AI Studio A1VHI
Niedorzecznie wręcz stylowy MSI Stealth 18 AI Studio to doskonały dowód na to, że współczesne notebooki dla graczy mogą wyróżniać się aparycją godną sprzętu biznesowego – i to z najwyższej półki. Dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu designowi, uwzględniającemu ultra-cienkie ramki ekranu oraz obudowę z magnezu i aluminium, MSI Stealth 18 jest zarówno stylowy i solidny, jak i zaskakująco lekki. Mimo coraz rzadziej spotykanej 18-calowej przekątnej, sprzęt waży niecałe 2,9 kg, a po zamknięciu ma zgrabne 20 mm grubości.
Pomimo ultrasmukłej linii obudowy, Stealth 18 AI Studio nie stracił swego gamingowego charakteru – dysze chłodzenia nadal znajdują się tam, gdzie powinny, a więc na tyle konstrukcji, a projektantom udało się nawet wygospodarować między nimi miejsce dla części portów, zwiększając ergonomię korzystania z notebooka. Na wyposażeniu tego cacka nie brakuje także typowo biznesowych dodatków – czytnika linii papilarnych, modułu szyfrującego TPM oraz kamerki z fizyczną przesłoną prywatności. Ale nie zapomniano przy tym o gamingowej klawiaturze SteelSeries, imponującym zestawie audio od Dynaudio oraz o baterii o pojemności niemal 100 Wh.
Jednak najciekawsze elementy notebooka ukryto w jego wnętrzu. Niezrównaną moc obliczeniową oraz wsparcie ze strony SI zapewni procesor Intel Core Ultra 9 185H. Listę dostępnych układów graficznych otwiera RTX 4060, a zamyka RTX 4090 z 16 GB własnej pamięci. Ponadto, najlepsze konfiguracje wyróżniono matrycą MiniLED o rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli ze 120-hercowym odświeżaniem. Konfigurację wieńczy RAM o pojemności do 96 GB oraz możliwość zainstalowania dwóch dysków SSD M.2 PCIe Gen4.
MSI TITAN 18 HX A14V
Wyceniany na skromną kwotę ok. 26 000 zł TITAN 18 HX A14V to flagowy notebook gamingowy w ofercie MSI. Ten model jednak nie został wciśnięty w biznesowy garnitur i bez krępacji zdradza swoją gamingową specjalizację – charakterystyczny kuperek na tyle obudowy oraz odważniejsza stylistyka są tego doskonałym dowodem.
Wyposażony w najnowszy procesor Intel Core i9 klasy HX i grafikę NVIDIA GeForce RTX 4080 lub 4090, TITAN 18 oferuje niesamowitą moc i wydajność, która sprawdzi się zarówno w grach, jak i zaawansowanych aplikacjach graficznych i obliczeniowych. Także ten notebook posiada 18-calowy wyświetlacz, który w najlepszych konfiguracjach będzie matrycą miniLED o rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli i ze 120-hercowym odświeżaniem. Wypada tu także wspomnieć o możliwości rozbudowania RAM-u do pojemności 192 GB oraz o dwóch gniazdach dla dysków SSD M.2 PCIe Gen4.
Pod względem designu MSI TITAN 18 HX A14V łączy w sobie nowocześnie wysmuklony profil obudowy, zwłaszcza w kontekście jego protoplastów pokazanych w sekcji historycznej, z wyposażeniem uwzględniającym rozbudowany układ chłodzenia, gamingową klawiaturę SteelSeries oraz głośniki Dynaudio i baterię o pojemności 100 Wh. To wszystko zamknięto w konstrukcji ważącej 3,6 kg i o grubości 32 mm oraz napędzanej zasilaczem o mocy 400 W.
MSI Creator 16 AI Studio A1VHG
MSI Creator 16 AI Studio to nowoczesny i stylowy notebook, stworzony z myślą o twórcach treści i profesjonalistach zajmujących się grafiką, montażem wideo i obliczeniami AI. Laptop został wyposażony w procesor Intel Core Ultra 9 185H oraz 96 GB pamięci RAM DDR5, co przekłada się na imponującą wydajność potrzebną do komfortowej, sprawnej i stabilnej pracy z najbardziej wymagającymi aplikacjami. Zadbano także o osiągi graficzne, potrzebne zarówno podczas pracy, jak i po godzinach, w czasie relaksu z najnowszymi grami – GeForce RTX 4080 lub 4090 (w wersji A1VIG) bez problemu sprosta nawet najbardziej zasobożernym wyzwaniom.
Notebook wyposażono w 16-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ (1920 x 1200), QHD+ (2560 x 1600) lub UHD+ (3840 x 2400) – w przypadku dwóch pierwszych rozdzielczości będzie to ekran IPS klasy Premium, natomiast rozdzielczość 2400p będzie już generowana przez matrycę MiniLED. Oczywiście, jak na sprzęt o profesjonalnych ambicjach przystało, są to matryce o parametrach obrazu pozwalających na pracę z grafiką bez konieczności sięgania po zewnętrzny monitor.
Nowość od MSI to nie tylko sprzęt stylowy i lekki, ale także bardzo solidny. Obudowa ze stopu magnezu i aluminium sprawiła, że redukcja wagi nie odbiła się na wytrzymałości całej konstrukcji. MSI Creator 16 AI Studio A1VHG może więc bez problemu stać się mobilnym centrum dowodzenia i głównym narzędziem pracy dla aktywnego profesjonalisty, który nieustannie przemieszcza się ze swoim środowiskiem pracy.
13 czerwca zorganizowane zostały pokazy dla partnerów i mediów, podczas których MSI prezentowało swoje nowości, m.in. potężne laptopy z procesorami 14. generacji i kartami graficznymi NVIDIA RTX 40, wydajnością dorównujące komputerom stacjonarnym oraz smukłe i mobilne ultrabooki o atrakcyjnej stylistyce.
14 czerwca drzwi wydarzenia były już otwarte dla wszystkich zainteresowanych historią laptopów MSI, a frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatorów. Chętnych do zobaczenia gigantycznego ekranu o imponującej powierzchni 100 metrów kwadratowych, pogrzebania w podzespołach klasycznych urządzeń MSI, porozmawiania z ekspertami, przetestowania najnowocześniejszych maszyn do grania w wymagających tytułach (Cyberpunk 2077 i wiele innych), spróbowania pysznych przekąsek i wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkami było ponad 500 osób!
A że wyjątkowe wydarzenie koniecznie wymaga upamiętnienia, dla odwiedzających przygotowano ściankę do robienia okolicznościowych zdjęć oraz możliwość nakręcenia wideo za pomocą ultraszybkiej kamery.
Pozostaje mi tylko podziękować firmie MSI za zaproszenie i świetną oprawę tego wyjątkowego jubileuszu. Do zobaczenia za kolejne 20 lat!